Mistrovství Evropy - 500 metrů žen, Collalbo Vítěz: A. De Jongová (NED) (kon.) | Mistrovství Evropy - 3000 metrů žen, Collalbo Vítěz: A. De Jongová (NED) (kon.)
konec
Mistrovství Evropy - 3000 metrů žen, Collalbo

Vítěz: A. De Jongová (NED)

Pátek 11.01.2019, 14:23 • Ritten Arena, Collalbo (Itálie) • Rychlobruslení
     
    Z tohoto závodu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:39:22)
     
    Během druhého dne víceboje čekají na rychlobruslařky ještě dva závody. Prvním z nich bude souboj na 1500 metrů a celý víceboj vyvrcholí při tradiční pětikilometrové trati.
     
    Průběžné pořadí víceboje (přepočet na rozestupy pro závod na 1500 metrů)
    1. Antoinette de Jongová (NED)
    2. Francesca Lollobrigidová (ITA) +2,72
    3. Ireen Wüstová (NED) +4,86
    4. Martina Sáblíková (CZE) +5,36
    5. Natalja Voroninová (RUS) +6,33
    6. Carlijn Achtereekteová (NED) +7,09
    7. Jevgenija Lalenkovová (RUS) +7,42
    8. Jelizaveta Kazelinová (RUS) +7,77
    9. Ida Njåtunová (NOR) +9,52
    10. Ragne Wiklundová (NOR) +10,60
    11. Roxanne Dufterová (GER) +11,25
    12. Nikola Zdráhalová (CZE) +11,40
    13. Saskia Alusaluová (EST) +15,23
    14. Sofie Karoline Haugenová (NOR) +16,87
    15. Karolina Gasecká (POL) +18,68
    16. Michelle Uhrigová (GER) +18,94
     
    Výsledky závodu na 3000 metrů
    1. Antoinette de Jongová (NED) 4:08,075
    2. Martina Sáblíková (CZE) +0,15
    3. Francesca Lollobrigidová (ITA) +3,20
    4. Natalja Voroninová (RUS) +3,22
    5. Carlijn Achtereekteová (NED) +3,85
    6. Jevgenija Lalenkovová (RUS) +6,08
    7. Ireen Wüstová (NED) +6,54
    8. Roxanne Dufterová (GER) +11,21
    9. Ida Njåtunová (NOR) +11,41
    10. Ragne Wiklundová (NOR) +12,26
    11. Saskia Alusaluová (EST) +14,12
    12. Jelizaveta Kazelinová (RUS) +15,11
    13. Nikola Zdráhalová (CZE) +17,69
    14. Sofie Karoline Haugenová (NOR) +20,35
    15. Karolina Gasecká (POL) +23,30
    16. Michelle Uhrigová (GER) +24,42
     
    Po vítězství na pětistovce se dokázala Antoinette de Jongová prosadit i na tříkilometrové trati a po úvodních dvou disciplínách vládne pořadí víceboje.

    Na tříkilometrové trati uspěla také Martina Sáblíková, která obsadila druhé místo se ztrátou jen 15 setin a před druhým dnem soutěže se posunula na průběžnou čtvrtou pozici.
     
    Závod skončil.
     
    8
    A to tak, že je až sedmá, o půl vteřiny za Lalenkovovou, která sama na čelo ztratila 6 vteřin!
     
    8
    Před Wüstovou se dokonce dostává i Lalenkovová a je vidno, že Nizozemka své tempo přepálila.
     
    8
    Dvě kola před cílem ztrácí Nizozemka 1,8 vteřiny a dnes to nebude její závod.
     
    8
    Wüstová zajela další okruh za 33,66 a ztrácí půl vteřiny na De Jongovou a tím pádem ztrácí i na Sáblíkovou.
     
    8
    Už její náskok poklesl na 7 desetin. Ve vnější dráze se jí nepodařilo udržet rychlost.
     
    8
    Wüstová rozjela svou jízdu parádně a pět kol před cílem má náskok téměř jeden a půl sekundy na De Jongovou.
     
    8
    V poslední jízdě startují Ireen Wüstová a Jevgenija Lalenkovová.
     
    7
    Nakonec De Jongová v posledním okruhu zabrala a s časem 4:08,07 poráží Martinu Sáblíkovou o 15 setin! Měla lepší dojezd než česká veteránka.
     
    7
    Kolo před cílem De Jongová ztrácí jen 22 setin a bude to hodně těsný dojezd!
     
    7
    Dvě kola před cílem stouplo manko De Jongové na 27 setin. Sáblíková je hodně blízko dílčího úspěchu.
     
    7
    Avšak v dalším okruhu ztratila na Martinu 17 setin.
     
    7
    De Jongová zajela další okruh pod 32 vteřin a její ztráta na Češku jsou už jen 3 setiny!
     
    7
    De Jongová bojuje s časem Sáblíkové a ztrácí na ni pět kol před cílem jen 3 desetiny. Dufterová nestíhá.
     
    7
    V předposlední jízdě startují Antoinette de Jongová a Roxanne Dufterová.

    Jan Vojkůvka

    Průběžné pořadí víceboje (přepočet na rozestupy pro závod na 1500 metrů)
    1. Antoinette de Jongová (NED)
    2. Francesca Lollobrigidová (ITA) +2,72
    3. Ireen Wüstová (NED) +4,86
    4. Martina Sáblíková (CZE) +5,36
    5. Natalja Voroninová (RUS) +6,33
    6. Carlijn Achtereekteová (NED) +7,09
    7. Jevgenija Lalenkovová (RUS) +7,42
    8. Jelizaveta Kazelinová (RUS) +7,77
    9. Ida Njåtunová (NOR) +9,52
    10. Ragne Wiklundová (NOR) +10,60
    11. Roxanne Dufterová (GER) +11,25
    12. Nikola Zdráhalová (CZE) +11,40
    13. Saskia Alusaluová (EST) +15,23
    14. Sofie Karoline Haugenová (NOR) +16,87
    15. Karolina Gasecká (POL) +18,68
    16. Michelle Uhrigová (GER) +18,94

    Výsledky závodu na 3000 metrů
    1. Antoinette de Jongová (NED) 4:08,075
    2. Martina Sáblíková (CZE) +0,15
    3. Francesca Lollobrigidová (ITA) +3,20
    4. Natalja Voroninová (RUS) +3,22
    5. Carlijn Achtereekteová (NED) +3,85
    6. Jevgenija Lalenkovová (RUS) +6,08
    7. Ireen Wüstová (NED) +6,54
    8. Roxanne Dufterová (GER) +11,21
    9. Ida Njåtunová (NOR) +11,41
    10. Ragne Wiklundová (NOR) +12,26
    11. Saskia Alusaluová (EST) +14,12
    12. Jelizaveta Kazelinová (RUS) +15,11
    13. Nikola Zdráhalová (CZE) +17,69
    14. Sofie Karoline Haugenová (NOR) +20,35
    15. Karolina Gasecká (POL) +23,30
    16. Michelle Uhrigová (GER) +24,42

    Startovní listina
    1/8
    1. Sofie Karoline Haugenová (NOR)
    2. Ragne Wiklundová (NOR)
    2/8
    3. Michelle Uhrigová (GER)
    4. Nikola Zdráhalová (CZE)
    3/8
    5. Ida Njåtunová (NOR)
    6. Saskia Alusaluová (EST)
    4/8
    7. Karolina Gasecká (POL)
    8. Jelizaveta Kazelinová (RUS)
    5/8
    9. Natalja Voroninová (RUS)
    10. Francesca Lollobrigidová (ITA)
    6/8
    11. Carlijn Achtereekteová (NED)
    12. Martina Sáblíková (CZE)
    7/8
    13. Antoinette de Jongová (NED)
    14. Roxanne Dufterová (GER)
    8/8
    15. Jevgenija Lalenkovová (RUS)
    16. Ireen Wüstová (NED)