Sprint mužů, 10 km, Pokljuka Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.)
konec
SP - sprint mužů, 10 km, Pokljuka

Vítěz: J. T. Bø (NOR)

Pátek 07.12.2018, 14:15 • Pokljuka (Slovinsko) • Biatlon
     
    Z mé strany je to už pro tento závod všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (15:51:11)
     
    Konečné pořadí

    1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 23:46,3 min (1)
    2. Antonin Guigonnat (FRA) +16,1 s (0)
    3. Alexandr Loginov (RUS) +16,4 (0)
    4. Tarjei Bø (NOR) +31,2 (0)
    5. Benedikt Doll (GER) +32,5 (1)
    6. Sindre Pettersen (NOR) +32,9 (0)
    7. Simon Desthieux (FRA) +35,1 (2)
    8. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +35,8 (1)
    9. Simon Eder (AUT) +35,9 (0)
    10. Michal Krčmář (CZE) +42,5 (0)
    11. Quentin Fillon Maillet (FRA) +46,1 (1)
    12. Benjamin Weger (SUI) +46,5 (1)
    13. Artěm Prima (UKR) +51,1 (0)
    14. Sebastian Samuelsson (SWE) +51,6 (2)
    15. Julian Eberhard (AUT) +53,9 (2)
    16. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +59,8 (0)
    17. Christian Gow (CAN) +1:01,2 (0)
    18. Tobias Eberhard (AUT) +1:02,7 (0)
    19. Lukas Hofer (ITA) +1:04,8 (2)
    20. Ondřej Moravec (CZE) +1:06,0 (1)
    21. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:07,2 (3)
    22. Jevgenij Garaničev (RUS) +1:08,2 (1)
    23. Thomas Bormolini (ITA) +1:10,2 (1)
    24. Martin Fourcade (FRA) +1:12,2 (1)
    25. Lars Helge Birkeland (NOR) +1:13,1 (1)
    26. Sean Doherty (USA) +1:15,1 (0)
    27. Matvej Jelisejev (RUS) +1:15,3 (2)
    28. Krasimir Anev (BUL) +1:16,9 (0)
    29. Felix Leitner (AUT) +1:17,8 (1)
    30. Arnd Peiffer (GER) +1:20,0 (2)
    31. Leif Nordgren (USA) +1:20,9 (1)
    32. Thierry Chenal (ITA) +1:22,9 (0)
    33. Vladimir Iliev (BUL) +1:32,0 (2)
    34. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:33,5 (2)
    35. Dominik Windisch (ITA) +1:34,5 (2)
    36. Emilien Jacquelin (FRA) +1:35,2 (2)
    37. Sergej Semjonov (UKR) +1:36,1 (0)
    38. Martin Otčenáš (SVK) +1:40,2 (0)
    39. Jakov Fak (SLO) +1:40,4 (3)
    40. Simon Schempp (GER) +1:41,3 (3)
    ...
    47. Michal Šlesingr (CZE) +1:47,5 (1)
    50. Tomáš Krupčík (CZE) +1:51,5 (2)
    59. Tomáš Hasilla (SVK) +1:59,0 (2)
    60. Matej Kazár (SVK) +2:00,6 (1)
    69. Adam Václavík (CZE) +2:12,4 (2)
    85. Šimon Bartko (SVK) +2:42,6 (5)
     
    Dnešní sprint je za námi, z vítězství se raduje Nor Johannes Thingnes Bø, který na střelnici sice jednou chyboval, ale běžecky na něj vůbec nikdo neměl. Druhý skončil překvapivě Francouz Antonin Guigonnat s čistým zápisem a třetí místo obsadil rovněž čistý Rus Alexandr Loginov. Skvělého výsledku dosáhl Michal Krčmář, který obsadil s čistou střelbou desáté místo a připsal si například cenný skalp Martina Fourcada, kterému se dnešní závod nepovedl a skončil až ve třetí desítce. Na slušném 20. místě závod dokončil Ondřej Moravec. Nikdo další z Čechů nebodoval, do stíhačky ale postoupili Michal Šlesingr a Tomáš Krupčík. Ze Slováků skončil nejlépe na 38. místě Martin Otčenáš, do stíhačky postoupili Tomáš Hasilla a Matej Kazár.
     
    Konec
    Závod skončil.
     
    Nyní už na trati nejsou žádní závodníci, kteří by měli zamíchat pořadím v první desítce.
     
    2. stř
    Tobias Eberhard zvládl obě střelby bez chyby, ale kvůli pomalejšímu běhu se řadí až na 18. místo.
     
    Cíl
    Sindre Pettersen je už s čistým zápisem v cíli a je na šestém místě. Krčmáře odsuzuje na desáté místo.
     
    2. stř
    Fabien Claude byl po první střelbě bezchybný, ale při té druhé hned třikrát chyboval.
     
    2. stř
    Anton Smolski z Běloruska měl zaděláno na slušný výsledek, ale na druhé střelbě jednou chyboval.
     
    2. stř
    Sindre Pettersen teprve ve svém druhém závodě Světového poháru v kariéře ani jednou nechyboval a řadí se na páté místo.
     
    2. stř
    Jakov Fak minul poslední střelbou v závodě a celkem jsou to pro něj už tři chyby.
    Václavík a jeho střelba vestoje.
     
    2. stř
    Adam Václavík bohužel i vestoje jednou chyboval a na bodech se dnes neumístí.
     
    Cíl
    V cíli už je také Tomáš Hasilla a se dvěma chybami se řadí na 47. místo.
    Krupčík a jeho střelba vestoje.
     
    2. stř
    Tomáš Krupčík se ani na střelbě vestoje nevyvaroval chybičky, jednou netrefil.
     
    Cíl
    Michal Krčmář se stále drží na devátém místě a už by neměl výrazně klesnout. Ondřej Moravec je osmnáctý.
     
    1. stř
    Jakov Fak udělal při střelbě vleže dvě chyby a na dobrý výsledek dnes může zapomenout.
     
    Cíl
    Ze Slováků jsou zatím v cíli Martin Otčenáš a Matej Kazár. Otčenáš je na 32. místě s čistým závodem, Kazár je na 44. místě a jednou chyboval.
    Václavík a jeho střelba vleže.

    Petr Sumbal

    Konečné pořadí
    1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 23:46,3 min (1)
    2. Antonin Guigonnat (FRA) +16,1 s (0)
    3. Alexandr Loginov (RUS) +16,4 (0)
    4. Tarjei Bø (NOR) +31,2 (0)
    5. Benedikt Doll (GER) +32,5 (1)
    6. Sindre Pettersen (NOR) +32,9 (0)
    7. Simon Desthieux (FRA) +35,1 (2)
    8. Henrik L'Abee-Lund (NOR) +35,8 (1)
    9. Simon Eder (AUT) +35,9 (0)
    10. Michal Krčmář (CZE) +42,5 (0)
    11. Quentin Fillon Maillet (FRA) +46,1 (1)
    12. Benjamin Weger (SUI) +46,5 (1)
    13. Artěm Prima (UKR) +51,1 (0)
    14. Sebastian Samuelsson (SWE) +51,6 (2)
    15. Julian Eberhard (AUT) +53,9 (2)
    16. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +59,8 (0)
    17. Christian Gow (CAN) +1:01,2 (0)
    18. Tobias Eberhard (AUT) +1:02,7 (0)
    19. Lukas Hofer (ITA) +1:04,8 (2)
    20. Ondřej Moravec (CZE) +1:06,0 (1)
    21. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:07,2 (3)
    22. Jevgenij Garaničev (RUS) +1:08,2 (1)
    23. Thomas Bormolini (ITA) +1:10,2 (1)
    24. Martin Fourcade (FRA) +1:12,2 (1)
    25. Lars Helge Birkeland (NOR) +1:13,1 (1)
    26. Sean Doherty (USA) +1:15,1 (0)
    27. Matvej Jelisejev (RUS) +1:15,3 (2)
    28. Krasimir Anev (BUL) +1:16,9 (0)
    29. Felix Leitner (AUT) +1:17,8 (1)
    30. Arnd Peiffer (GER) +1:20,0 (2)
    31. Leif Nordgren (USA) +1:20,9 (1)
    32. Thierry Chenal (ITA) +1:22,9 (0)
    33. Vladimir Iliev (BUL) +1:32,0 (2)
    34. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:33,5 (2)
    35. Dominik Windisch (ITA) +1:34,5 (2)
    36. Emilien Jacquelin (FRA) +1:35,2 (2)
    37. Sergej Semjonov (UKR) +1:36,1 (0)
    38. Martin Otčenáš (SVK) +1:40,2 (0)
    39. Jakov Fak (SLO) +1:40,4 (3)
    40. Simon Schempp (GER) +1:41,3 (3)
    ...
    47. Michal Šlesingr (CZE) +1:47,5 (1)
    50. Tomáš Krupčík (CZE) +1:51,5 (2)
    59. Tomáš Hasilla (SVK) +1:59,0 (2)
    60. Matej Kazár (SVK) +2:00,6 (1)
    69. Adam Václavík (CZE) +2:12,4 (2)
    85. Šimon Bartko (SVK) +2:42,6 (5)

    Startovní listina
    1. Scott Gow (CAN)
    2. Dominik Windisch (ITA)
    3. Arnd Peiffer (GER)
    4. Jevgenij Garaničev (RUS)
    5. Roman Jeremin (KAZ)
    6. Fredrik Lindström (SWE)
    7. Martin Fourcade (FRA)
    8. Michal Krčmář (CZE)
    9. Lars Helge Birkeland (NOR)
    10. Sergej Semjonov (UKR)
    11. Miha Dovžan (SLO)
    12. Julian Eberhard (AUT)
    13. Simon Desthieux (FRA)
    14. Vladimir Iliev (BUL)
    15. Sean Doherty (USA)
    16. Matvej Jelisejev (RUS)
    17. Kalev Ermits (EST)
    18. Jeremy Finello (SUI)
    19. Lukas Hofer (ITA)
    20. Quentin Fillon Maillet (FRA)
    21. Timofej Lapšin (KOR)
    22. Simon Eder (AUT)
    23. Tero Seppälä (FIN)
    24. Ondřej Moravec (CZE)
    25. Tarjei Bø (NOR)
    26. Erik Lesser (GER)
    27. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
    28. Matej Kazár (SVK)
    29. Vladimir Čepelin (BLR)
    30. Simon Schempp (GER)
    31. Johannes Thingnes Bø (NOR)
    32. Thomas Bormolini (ITA)
    33. Henrik L'Abee-Lund (NOR)
    34. Benedikt Doll (GER)
    35. Tuomas Gronman (FIN)
    36. Michael Rösch (BEL)
    37. Christian Gow (CAN)
    38. Dominik Landertinger (AUT)
    39. Sebastian Samuelsson (SWE)
    40. Krasimir Anev (BUL)
    41. Leif Nordgren (USA)
    42. Johannes Kühn (GER)
    43. Antonin Guigonnat (FRA)
    44. Erlend Bjøntegaard (NOR)
    45. Alexandr Loginov (RUS)
    46. Benjamin Weger (SUI)
    47. Michal Šlesingr (CZE)
    48. Grzegorz Guzik (POL)
    49. Artěm Prima (UKR)
    50. Sergej Bočarnikov (BLR)
    51. Martin Otčenáš (SVK)
    52. Dmitrij Malyško (RUS)
    53. Klemen Bauer (SLO)
    54. Serafin Wiestner (SUI)
    55. Ču Čen-jü (CHN)
    56. Travis Cooper (USA)
    57. Tomas Kaukenas (LTU)
    58. Olli Hiidensalo (FIN)
    59. Rene Zahkna (EST)
    60. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
    61. Thierry Chenal (ITA)
    62. Martin Ponsiluoma (SWE)
    63. George Buta (ROU)
    64. Giuseppe Montello (ITA)
    65. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
    66. Brendan Green (CAN)
    67. Tomáš Hasilla (SVK)
    68. Emilien Jacquelin (FRA)
    69. Kresimir Crknkovič (CRO)
    70. Daumants Lūsa (LAT)
    71. Raman Jaljotnau (BLR)
    72. Mikito Tačizaki (JPN)
    73. Karol Dombrovski (LTU)
    74. Jong-kju Kim (KOR)
    75. Vladislav Vitěnko (KAZ)
    76. Mitja Drinovec (SLO)
    77. Eduard Latypov (RUS)
    78. Tomáš Krupčík (CZE)
    79. Felix Leitner (AUT)
    80. Philipp Horn (GER)
    81. Anton Sinapov (BUL)
    82. Dmitro Pidručnij (UKR)
    83. Cornel Puchianu (ROU)
    84. Mihail Usov (MDA)
    85. Apostolos Angelis (GRE)
    86. Adam Václavík (CZE)
    87. Rudy Zini (ITA)
    88. Timur Chamitgatin (KAZ)
    89. Raul Antonio Flore (ROU)
    90. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
    91. Jakov Fak (SLO)
    92. Peppe Femling (SWE)
    93. Sindre Pettersen (NOR)
    94. Nathan Smith (CAN)
    95. Jaakko Olavi Ranta (FIN)
    96. Cukasa Kobonoki (JPN)
    97. Max Durtschi (USA)
    98. Florent Claude (BEL)
    99. Anton Smolski (BLR)
    100. Šimon Bartko (SVK)
    101. Rok Tršan (SLO)
    102. Kristijan Stojanov (BUL)
    103. Fabien Claude (FRA)
    104. Vytautas Strolia (LTU)
    105. Martin Remmelg (EST)
    106. Alexej Slepov (RUS)
    107. Łukasz Szczurek (POL)
    108. Vitalij Kilčickij (UKR)
    109. Tobias Eberhard (AUT)
    110. Mario Dolder (SUI)