Dopolední program (5. den) (kon.) | Večerní program (5. den) (kon.)
konec
Večerní program (5. den)

Pátek 10.08.2018, 19:10 • Olympijský stadion, Berlín • Mistrovství Evropy
     
    To je z dnešního velmi povedeného večerního programu vše, těším se na Vás opět zítra. Hezký večer přeje Daniel Juráš. (22:08:51)
    Medailové pořadí zemí po 5. dni mistrovství Evropy
     
    Večerní program pátého dne přinesl první medaili pro českou výpravu!
    Postrala se o ni Nikola Ogrodníková, které stačil na stříbro hod z první série, měřil 61,85 metru. Její kolegyně, Irena Šedivá, obsadila solidní sedmou příčku.
    Ve finále výšky předvedla skvělý závod také Michaela Hrubá, jež si vylepšila letošní maximum a za 191 cm brala šesté místo.
    Vynikající sedmiboj dokončila Kateřina Cachová, která skončila na šesté pozici ve skvělém výkonu 6400 bodů. Lucia Vadlejch bohužel byla diskvalifikována na závěrečné osmistovce za předčasné seběhnutí a obsadila konečnou 21. příčku.
    Finále čtvrtky ovládl dle očekávání Matthew Hudson-Smith, na stejné distanci žen s ploty kralovala Léa Sprungerová. Na krátkých plotech zvítězil o pouhé dvě tisíciny Pascal Martinot-Lagarde a míli opanoval závodník narozený v tomto tisíciletí – Jakob Ingebrigtsen.
     
    Konec večerního programu 5. dne.
     
    Konečné pořadí finále 1 500 m mužů

    1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:38,10 min
    2. Marcin Lewandowski (POL) 3:38,14
    3. Jake Wightman (GBR) 3:38,25
    4. Henrik Ingebrigtsen (NOR) 3:38,50
    5. Charlie Da'Vall Grice (GBR) 3:38,65
    6. Simas Bertašius (LTU) 3:39,04
    7. Timo Benitz (GER) 3:39,28
    8. Ismael Debjani (BEL) 3:39,48
    9. Chris O'Hare (GBR) 3:39,53
    10. Mohad Abdikadar Sheikh Ali (ITA) 3:39,95
    11. Joao C. Bussotti Neves Junior (ITA) 3:41,31
    12. Filip Ingebrigtsen (NOR) 3:41,66
    13. Homiyu Tesfayeová (GER) 3:47,83
     
    Konečné pořadí finále 110 m překážek mužů

    1. Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 13,17 s (SB)
    2. Sergej Šubenkov (ANA) 13,17
    3. Orlando Ortega (ESP) 13,34
    4. Damian Czykier (POL) 13,38
    5. Gregor Traber (GER) 13,46
    6. Andrew Pozzi (GBR) 13,48
    7. Aurel Manga (FRA) 13,51
    8. Balázs Baji (HUN) 13,55
     
    Konečné pořadí finále hodu oštěpem žen

    1. Christin Hussongová (GER) 67,90 m (CR)
    2. Nikola Ogrodníková (CZE) 61,85
    3. Liveta Jasiunaiteová (LTU) 61,59
    4. Martina Ratejová (SLO) 61,41
    5. Taciana Chaladovičová (BLR) 60,92
    6. Alexie Alaisová (FRA) 60,01
    7. Irena Šedivá (CZE) 59,76
    8. Sigrid Borgeová (NOR) 59,60
    9. Madara Palameikaová (LAT) 57,98
    10. Sofi Flinková (SWE) 56,91
    11. Marija Vučenovićová (SRB) 55,23
    12. Jenni Kangasová (FIN) 54,92
    Dramatické finále patnácstistovky vyhrál jeho nejmladší účastník, 17letý Jakob Ingebrigtsen!
     
    1500mM
    Novým evropským šampionem se stává Jakob Ingebrigtsen, narozený roku 2000! Po strhujícím finiši se na druhou pozici dostal Marcin Lewandowski, třetí dobíhá Jake Wightman. Čas vítěze se zastavil na 3:38,10.
     
    1500mM
    Tito tři závodníci se drží na čele i v náběhu do posledního kola!
     
    1500mM
    Po necelých dvou okruzích se nachází na čele trojice bratrů Ingebrigtsenů.
     
    1500mM
    Závěrečné finále bylo odstartováno!
     
    Konečné pořadí finále trojskoku žen

    1. Paraskeví Papahrístouová (GRE) 14,60 m (=SB)
    2. Kristin Gierischová (GER) 14,45 (PB)
    3. Ana Peleteirová (ESP) 14,44
    4. Elena Andreea Panturoiuová (ROU) 14,38
    5. Hanna Minenková (ISR) 14,37
    6. Gabriela Petrovová (BUL) 14,26
    7. Jeanine Assaniová Issoufová (FRA) 14,12
    8. Rouguy Diallová (FRA) 14,08
    9. Kristiina Mäkeläová (FIN) 14,01
    10. Neele Eckhardtová (GER) 14,01
    11. Susana Costaová (POR) 13,97
    12. Naomi Ogbetaová (GBR) 13,94
     
    Konečné pořadí finále 800 m žen

    1. Natalija Pryščepová (UKR) 2:00,38 min
    2. Renelle Lamoteová (FRA) 2:00,62
    3. Olha Ljachovová (UKR) 2:00,79
    4. Adelle Traceyová (GBR) 2:00,86
    5. Anna Sabatová (POL) 2:01,26
    6. Lynsey Sharpová (GBR) 2:01,83
    7. Selina Büchelová (SUI) 2:02,05
    8. Shelayna Oskanová-Clarkeová (GBR) 2:02,26
    9. Lovisa Lindhová (SWE) 2:02,36 (SB)
     
    1500mM
    Na úplný závěr uvidíme finále běhu na patnáct set metrů. Hledat favorita je velmi obrtížné.
    O vítězství Pascala Martinota-Lagarda rozhodla tato cílová fotografie
    Finále překážkářů jako hrom!
     
    110přM
    Neskutečné finále krátkých překážek! O pouhé dvě tisíciny vítězí Pascal Martinot-Lagarde v čase 13,17 s před Sergejem Šubenkovem! Třetí medaili urval Orlando Ortega za 13,34 sekundy.
    Emoce Nikoly Ogrodníkové po posledním hodu v soutěži

    Daniel Juráš

    Konečné pořadí finále 1 500 m mužů
    1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:38,10 min
    2. Marcin Lewandowski (POL) 3:38,14
    3. Jake Wightman (GBR) 3:38,25
    4. Henrik Ingebrigtsen (NOR) 3:38,50
    5. Charlie Da'Vall Grice (GBR) 3:38,65
    6. Simas Bertašius (LTU) 3:39,04
    7. Timo Benitz (GER) 3:39,28
    8. Ismael Debjani (BEL) 3:39,48
    9. Chris O'Hare (GBR) 3:39,53
    10. Mohad Abdikadar Sheikh Ali (ITA) 3:39,95
    11. Joao C. Bussotti Neves Junior (ITA) 3:41,31
    12. Filip Ingebrigtsen (NOR) 3:41,66
    13. Homiyu Tesfayeová (GER) 3:47,83
    Konečné pořadí finále 110 m překážek mužů
    1. Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 13,17 s (SB)
    2. Sergej Šubenkov (ANA) 13,17
    3. Orlando Ortega (ESP) 13,34
    4. Damian Czykier (POL) 13,38
    5. Gregor Traber (GER) 13,46
    6. Andrew Pozzi (GBR) 13,48
    7. Aurel Manga (FRA) 13,51
    8. Balázs Baji (HUN) 13,55
    Konečné pořadí finále hodu oštěpem žen
    1. Christin Hussongová (GER) 67,90 m (CR)
    2. Nikola Ogrodníková (CZE) 61,85
    3. Liveta Jasiunaiteová (LTU) 61,59
    4. Martina Ratejová (SLO) 61,41
    5. Taciana Chaladovičová (BLR) 60,92
    6. Alexie Alaisová (FRA) 60,01
    7. Irena Šedivá (CZE) 59,76
    8. Sigrid Borgeová (NOR) 59,60
    9. Madara Palameikaová (LAT) 57,98
    10. Sofi Flinková (SWE) 56,91
    11. Marija Vučenovićová (SRB) 55,23
    12. Jenni Kangasová (FIN) 54,92
    Konečné pořadí finále trojskoku žen
    1. Paraskeví Papahrístouová (GRE) 14,60 m (=SB)
    2. Kristin Gierischová (GER) 14,45 (PB)
    3. Ana Peleteirová (ESP) 14,44
    4. Elena Andreea Panturoiuová (ROU) 14,38
    5. Hanna Minenková (ISR) 14,37
    6. Gabriela Petrovová (BUL) 14,26
    7. Jeanine Assaniová Issoufová (FRA) 14,12
    8. Rouguy Diallová (FRA) 14,08
    9. Kristiina Mäkeläová (FIN) 14,01
    10. Neele Eckhardtová (GER) 14,01
    11. Susana Costaová (POR) 13,97
    12. Naomi Ogbetaová (GBR) 13,94
    Konečné pořadí finále 800 m žen
    1. Natalija Pryščepová (UKR) 2:00,38 min
    2. Renelle Lamoteová (FRA) 2:00,62
    3. Olha Ljachovová (UKR) 2:00,79
    4. Adelle Traceyová (GBR) 2:00,86
    5. Anna Sabatová (POL) 2:01,26
    6. Lynsey Sharpová (GBR) 2:01,83
    7. Selina Büchelová (SUI) 2:02,05
    8. Shelayna Oskanová-Clarkeová (GBR) 2:02,26
    9. Lovisa Lindhová (SWE) 2:02,36 (SB)
    Konečné pořadí finále 400 m mužů
    1. Matthew Hudson-Smith (GBR) 44,78 s
    2. Kevin Borlée (BEL) 45,13
    3. Jonathan Borlée (BEL) 45,19
    4. Karol Zalewski (POL) 45,34
    5. Luka Janežićová (SLO) 45,43
    6. Óscar Husillos (ESP) 45,61
    7. Ricardo Dos Santos (POR) 45,78
    Karsten Warholm (NOR) 46,68
    Konečné pořadí finále 400 m překážek žen
    1. Léa Sprungerová (SUI) 54,33 s (EL)
    2. Anna Ryžikovová (UKR) 54,51 (SB)
    3. Meghan Beesleyová (GBR)
    4. Hanne Claesová (BEL) 55,75
    5. Yadisleidy Pedrosová (ITA) 55,80
    6. Věra Rudakovová (ANA) 55,89
    7. Viktorija Tkačuková (UKR) 56,15
    8. Eilidh Doyleová (GBR) 56,23
    Konečné pořadí finále skoku do výšky žen
    1. Marija Lasickeneová (ANA) 200 cm
    2. Mirela Demirevová (BUL) 200 (=PB)
    3. Marie-Laurence Jungfleischová (GER) 196 (=SB)
    4. Airine Palšyteová (LTU) 196 (SB)
    5. Katerina Tabašniková (UKR) 194
    6. Michaela Hrubá 191 (SB)
    7. Morgan Lakeová (GBR) 191
    8. Alessia Trostová (ITA) 191 (=SB)
    9. Julija Levčenková (UKR) 191
    10. Oksana Okuněvová (UKR) 187
    10. Ana Šimićová (CRO) 187
    12. Karina Tarandaová (BLR) 187
    13. Erika Kinseyová (SWE) 187
    14. Imke Onnenová (GER) 182
    Konečné pořadí sedmiboje žen
    1. Nafissatou Thiamová (BEL) 6816 b.
    2. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 6759
    3. Carolin Schäferová (GER) 6602
    4. Ivona Dadicová (AUT) 6552
    5. Anouk Vetterová (NED) 6414
    6. Kateřina Cachová (CZE) 6400 (PB)
    7. Xénia Krizsánová (HUN) 6367
    8. Verena Preinerová (AUT) 6337
    9. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 6260
    10. Hanne Maudensová (BEL) 6104
    ...
    22. Lucia Vadlejch (SVK) 5169
    Konečné pořadí 800 m, sedmiboj žen
    1. Xénia Krizsánová (HUN) 2:07,61 min
    2. Diane Marieová-Hardyová (FRA) 2:09,35 (PB)
    3. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 2:09,84 (SB)
    4. Darina Slobodová (UKR) 2:10,63
    5. Verena Preinerová (AUT) 2:11,29
    6. Ivona Dadicová (AUT) 2:11,87 (SB)
    7. Hanne Maudensová (BEL) 2:12,41
    8. Sarah Laggerová (AUT) 2:13,14
    9. Esther Turpinová (FRA) 2:13,87
    10. Carolin Schäferová (GER) 2:14,65 (SB)
    ...
    12. Kateřina Cachová (CZE) 2:14,91
    Lucia Vadlejch (SVK) DQ

    Postupující do finále 200 m žen
    1. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,33 s
    2. Jamile Samuelová (NED) 22,58
    3. Ivet Lalovová-Colliová (BUL) 22,65
    4. Dafne Schippersová (NED) 22,69
    5. Bianca Williamsová (GBR) 22,83
    6. Beth Dobbinová (GBR) 22,84
    7. Mujinga Kambundjiová (SUI) 22,84
    8. Laura Müllerová (GER) 22,87 (SB)
    Postupující do finále 800 m mužů
    1. Adam Ksczot (POL) 1:46,11 min
    2. Andreas Kramer (SWE) 1:46,14
    3. Michal Rozmys (POL) 1:46,17 (SB)
    4. Pierre-Ambroise Bosse (FRA) 1:46,21
    5. Andreas Bube (DEN) 1:46,40
    6. Álvaro de Arriba (ESP) 1:46,43
    7. Mateusz Borkowski (POL) 1:46,54
    8. Lukáš Hodboď (CZE) 1:46,57
    Postupující do finále 110 m překážek mužů
    1. Orlando Ortega (ESP) 13,21 s
    2. Sergej Šubenkov (ANA) 13,24
    3. Gregor Traber (GER) 13,26 (SB)
    4. Andrew Pozzi (GBR) 13,28 (SB)
    5. Pascal Martinot-Lagarde (FRA) 13,32
    6. Balász Baji (HUN) 13,41
    7. Aurel Manga (FRA) 13,45
    8. Damian Czykier (POL) 13,45
    ČASOVÝ POŘAD
    19:10 - 110m překážek mužů, semifinále
    19:22 - skok vysoký žen, finále
    19:32 - 800m muži, semifinále
    19:48 - 200m žen, semifinále
    20:07 - trojsok žen, finále
    20:20 - sedmiboj ženy, 800m
    20:25 - hod oštěpem žen, finále
    20:50 - 400m překážek žen, finále
    21:05 - 400m mužů, finále
    21:20 - 800m žen, finále
    21:35 - 110m překážek mužů, finále
    21:50 - 1500m mužů, finále