ATP Queen`s Club (Tráva)
0:0
před zápasem
Vzájemné zápasy
7:6 pro Španěla. Ten porazil českého hráče před necelým týdnem ve Stuttgartu 6:7, 6:3, 6:4. Lopéz zdolal Berdycha před třemi lety ve čtvrtfinále v Queensu 6:4, 7:6.
0:0
Utkání se hraje na hlavním dvorci areálu jako první v pořadí, takže by se mělo začít bez nějakých delších prodlev. Jde o první vzájemný zápas těchto tenistek.
0:0

Hráči se utkali jednom jednou, v roce 2015 na tvrdém povrchu na turnaji Futures zvítězil český hráč ve čtvrtfinále 6:2, 6:3.
před událostí
Dobrý den, vítejte u online přenosu z brněnské Nové radnice, kde od 13:00 proběhne tisková konference na téma "pořádání Olympijského parku Brno 2018".

Tiskové konference se zúčastní:
Jiří Kejval (předseda Českého olympijského výboru)
Petr Vokřál (primátor statutárního města Brna)
Bohumil Šimek (hejtman Jihomoravského kraje)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 15:00.
probíhá
22.6.2017 19:43

Management Zlína má políčeno na záložníka Sparty Petra Jiráčka, který v uplynulé sezóně hostoval v Jablonci, a Ubonga Ekpaie, jenž strávil poslední ročník v Liberci na hostování z Maccabi Haifa.
Draft  Jedničky draftu NHL za posledních 10 let
(pozn.: V závorce uveden vždy tým, který daného hráče draftoval.)

Portugalsko

Portugalci ve své kvalifikační skupině dominovali. Z deseti mačů posbírali šestadvacet bodů, jediné ztráty představovaly nerozhodné výsledky s Maďarskem a Izraelem. Svěřenci trenéra Jorgeho v úvodním utkání změřili síly s nevyzpytatelným Srbskem. Hrála se poměrně vyrovnaná partie, v sedmatřicáté minutě se o vítěznou branku postaral Guedes, těsně před koncem pak na 2:0 zvyšoval Fernandes. Proti rivalovi ze Španělska už obhájci stříbrné medaile úspěšní nebyli, jediným úspěšným střelcem se stal křídelník Bruma, jehož dalekonosná pumelice opravdu stála za to. Pokud chtějí pomýšlet na postup mezi čtyři nejlepší, tak musí Portugalci Makedonii bezpodmínečně porazit, ovšem ani to jim ale v celkovém součtu stačit nemusí. Do karet jim hraje historie vzájemných zápasů, v posledních šesti duelech pokaždé uspěl tým z Pyrenejského poloostrova.

Sestava z posledního utkání

Varela – Cancelo, Edgar Ié, Semedo, Rodrigues – João Carvalho (66. Paciência), Neves, Sanches (74. R. Horta) – Guedes, B. Fernandes (C), Podence (58. Bruma).
0:0
ŠPANĚLSKO
Španělé zatím kralují své skupině. Do šampionátu vtrhli impozantně, když doslova smetli z trávníku Makedonii, překvapení kvalifikace. Po suverénním výkonu se Španělé radovali z výhry 5:0 a s očekáváním vyhlíželi další souboj, tentokrát s favoritem celého mistrovství, Portugalskem! Ve 21. minutě dostal Španělsko do vedení Saúl Ñíguez a po gólu Sandra Ramíreze v 65. minutě se zdálo být hotovo. Nicméně Portugalci zmobilizovali síly a díky gólu Brumy v 77. minutě ještě zdramatizovali zápas. Jejich ambice ale zchladil Iñaki Williams ve třetí nastavené minutě, který Španělsku vystřelil nejen výhru 3:1, ale zároveň i postup do semifinále!
0:0
ŠK Slovan Bratislava

Bratislavský Slovan ovládl slovenský pohár, kdy ve finále zvítězil jasně 3:0 se Skalicou, která také jako Opava hrála druhou ligu. O branky se postarali Srbové Rundić a Čavrić a z penalty výsledek pečetil Soumah. V ligové soutěži si Slovan nevedl úplně špatně, protože obsadil druhou příčku, nicméně na první Žilinu ztratil propastných 16 bodů. V kádru Slovanu byl jeden ze dvou nejlepších střelců soutěže Seydouba Soumah z Guiney.
0:0
0:0  Česko

Český národní tým nemusel absolvovat náročnou kvalifikaci a tak si poprvé jako samostatná Česká republika zahraje na světovém šampionátu do jednadvaceti let. Jediné dva přípravné zápasy v poslední době výběr trenéra Ivana Pelikána odehrál v Opavě proti silnému výběru Polska. Netradiční zápasy na pět hraných setů v obou případech vyhráli 4:1 naši východní sousedé.

V minulém roce se představil tým okolo kapitána Červinky na evropském šampionátu do dvaceti let. V silné konkurenci se však zmohl jen na jedno vítězství v základní skupině a do vyřazovacích bojů nezasáhl a skončil na konečném 10. místě. V roce 2015 byl na mistrovství Evropy do devatenácti let oceněn Matěj Šmídl jako nejlépe podávající hráč turnaje, český tým si nakonec odvezl z Turecka sedmé místo.

Hlavní hvězdou reprezentace by měl být Donovan Džavoronok. Letošní sezonu strávil více než dvoumetrový smečař v prestižní italské Serii A1 v dresu Monzy. Dalším na koho bude Ivan Pelikán spoléhat je kapitán Kristián Červinka. V mistrovském Jihostroji kryl záda Filipu Habrovi, ale v reprezentační jednadvacítce plní roli prvního nahrávače a vůdce celého týmu. Druhým tvůrcem hry poté je teprve patnáctiletý Matyáš Džavoronok.

Nejvyšším členem českého výběru je 205 centimetrů vysoký univerzál Matěj Šmídl. V dresu Ostravy se dokázal v letošní sezoně prosadit do základní sestavy a s 370 body se stal jedním z nejvíce bodujících hráčů celé extraligy! Zastoupení v týmu má také "zlatá devatenáctka" z letošního evropského šampionátu. Více než dobrou náladu si přivezla dvojice Lukáš Vašina a Pavel Horák, kterou čeká na konci srpna ještě mistrovství světa do devatenácti let.

Jediné dvě účasti na světovém šampionátu do jednadvaceti let si připsal národní tým ještě jako Československo. V roce 1991 obsadil v Egyptě sedmé místo. Od dva roky později poté přivezl z Argentiny dokonce bronz!